fbpx
trarendeitrues

Tarım ve Seralarda

Tarımda Ar-Dez Sniper teknolojisi ile yüksek verim elde edin.

Her yer için tek ürün!

Ar-Dez Sniper, tüm sebze, meyve, süs bitkileri ve ağaçlarda oluşan kök, gövde veya yaprak hastalıklarına sebep olan Fusarium, Verticillium ve Nematod başta olmak üzere mikroorganizmaların  yok edilmesinde doğru kullanımda %100 başarı sağlamaktadır.

Bitkilere üstten uygulandığında; kontakt etkili bir biyosittir. Temas ettiği tüm yüzeylerdeki fungus ve bakterilerin hücre duvarlarını harap ederek elimine eder. Daha sonra da ekolojik olarak yok olur. Kalıntı bırakmamakta ve fototoksitite oluşturmakmaktadır.

Ayrıca, Klordioksit EPA ve FDA tarafından gıda ürünlerinin yıkanmasında durulama gerektirmeyen tek dezenfektan olarak onaylıdır.

Sulama suyu ile birlikte gelen mikroorganizmalar zamanla sulama sistemleri (sulama tankları,borular vs.) yüzeylerinde yosun ve biyofilm tabakası oluşturmaktadır. Bu biyofilm tabakasına kısaca hastalık yapıcı mikroorganizmalar kolonisi denebilir. Sulama suyunun ve sulama sistemlerinin en büyük düşmanı biyofilm tabakalarıdır. Sulama tankından dezenfekte edilmiş temizlenmiş su gelse bile sulama sistemleri kanallarındaki biyofilm tabakası gelen temiz suyu kirletmekte ve hastalık yapıcı hale getirmektedir. Ar-Dez Sniper klordioksit bu biyofilmleri yok eder düzenli ve doğru kullanım ile tekrar oluşmasını engeller.

Yapılan araştırmalara göre hasat sonrası depolama kayıpları %10’lara varmaktadır. Dünya genelinde yılda yaklaşık 13 milyon ton tahılın yanlış depolama nedeniyle ; yaklaşık 100 milyon ton tahılın ise zararlılar nedeniyle kayıp olduğu belirlenmiştir. Bakteri ve küf mantarlarının depolanan tahıllarda ağırlık kaybı ve kızışma gibi istenilmeyen bazı zararlara neden oldukları bilinmektedir. Tahılların uygun koşullarda depolanabilmeleri ve niteliklerini yitirmemeleri için Ar-Dez Sniper depolarda bir program dahilinde temizlik ve dezenfeksiyon açısından  gerek tahıllar, gerek insan ve hayvan sağlığı için kalıntı bırakmayan ve ürün kalitesini olumsuz etkilemeyen bir çözüm olacaktır.

Ülkemizde hemen her yıl, önemli miktarda tahıl ertesi yıla kalmaktadır. Bir sonraki yıla devreden buğday stoku; depolama kayıpları, buğdayın maliyetine eklenen depolama masrafları ve yeni ürünün depolanmasında ortaya çıkacak sıkışıklıklar ile olumsuz bir durum oluşturmaktadır.  Bu maliyetleri Ar-Dez Sniper sayesinde sağlıklı ve güvenilir depo şartları oluşturarak azaltabilirsiniz.

Biyolojik olarak bozunabilen özel formülasyonuyla kalıntı bırakmaksızın müthiş bir dezenfeksiyon sağlayan bu biyosit gönül rahatlığıyla depo, tahıl ambarları, silolar, seralar ve tarıma yönelik diğer alanlarda da kullanılabilir.

© 2020 AR-DEZ SNIPER

Web Tasarım
E2 Fijital