fbpx
trarendeitrues

Kedi - Köpek Sağlığı

Ar-Dez Sniper ve Klor Dioksit'in Hayvanlar Üzerindeki Etkisi

Veteriner Hekimler ve evcil hayvan sahiplerinin ikilemi, kafesleri, köpekleri ve / veya diğer hayvan alanlarını dezenfekte ederlerse, hayvanlarını kimyasal zehirlenmeye maruz bırakırlar, ancak iyice dezenfekte etmezlerse, hayvanlar hastalık riski taşırlar. Veteriner hekimler, ölümlerin çoğunun erken ve gereksiz olduğunu belirtemekteler.
 
Bugüne kadar dezenfeksiyon anlamında, evcil hayvanları bulundukları ortamdan çıkarmak, yaşam alanını temizlemek ve kötü (ve çoğu zaman pahalı olan) kimyasal maddelerden biriyle ortamı tedavi etmek yoluna gidilmiştir. Sorun şu ki dezenfektanlar toksiktir ve en iyi dezenfektanlar ev hayvanlarında güvenle kullanılamamaktadır.
 
En yeni yaklaşım, Stabilize Klor dioksit. Klor dioksit, dikkate değer bir maddedir. Ar-Dez Sniper Hastane Dezenfektanı ve Koku Eliminatöründeki temel bileşen Stabilize Klor Dioksittir. Birincisi, en hızlı hareket eden geniş spektrumlu dezenfektandır ve giderilmesi zor olan birçok bakteri ve virüsü yok eder ve daha zehirli kimyasallara duyarlı olabilecek ev hayvanları için kullanımı güvenlidir. Bakteri, virüs ve mantarları öldürmekte son derece güçlüdür. Kötü koku yaratmaz,mükemmel bir koku gidericidir. Kafesler, yataklar , barınaklar, sabun ve su ile temizlenmeli ve daha sonra Ar-Dez Sniper, Stabilize Klor Dioksidin dezenfeksiyon ve koku giderme özelliklerini göstermesi için püskürtülmeli ve ULV cihazı ile sisleme yapılmalıdır.
 
Klor Dioksidin kimyası, klorun kendisinden kökten farklıdır. Teknik olarak, her ikisi de oksitleyici ajanlardır. Fakat temel olarak farklı kimyaları nedeniyle, organik bileşiklerle farklı şekillerde tepki verirler ve sonuç olarak çok farklı yan ürünler üretirler. Klor, hücre duvarlarına saldırarak ve bazıları toksik ve kanserojen olan yan ürünler yaratarak organik madde ile reaksiyona girer. Klor Dioksit, organik bileşikleri parçalayıp onları zararsız hale getirir. Toksik ve kansorejen yan ürünler üretmez, solunabilir ve evcil hayvanın üzerine direk spreylenebilir.
 
Ar-Dez Sniper'ın bakteri, mantar, virüs ve protozoaya karşı anti mikrobik etkinliği defalarca gösterilmiş ve belgelenmiştir ve kullanımı kolaydır. Maske eldiven gözlük gibi koruyucu önlemler alınmasına gerek yoktur. Dezenfeksiyon özelliklerinin yanı sıra, klor dioksit de doğal bir anti-inflamatuar olduğundan yara tedavisi için çok yararlıdır. Veteriner hekimlerin kesikleri ve yaraları tedavi ve dezenfekte etmesinde kullanımı son derece idealdir. Ar-Dez Sniper ürünümüz Canine Parvo virus'u için laboratuvarda test edilmiştir ve EPA onayı almıştır.
© 2020 AR-DEZ SNIPER

Web Tasarım
E2 Fijital