fbpx
trarendeitrues

Gıda Endüstrisi

Bakteri-Virüs-Küf ve Sporları üretim alanınızdan uzaklaştırın.

Tarımda Ar-Dez Sniper devrimi!

Hiçbir endüstri dalı için hijyen, maliyet düşürme ve iş güvenliği faktörleri gıda sektöründe olduğu kadar birbiriyle iç içe değildir. Yüksek, hatta aşırı nem oranları gıda üretim alanlarında, hammadde depolamada ve işleme prosedürlerinde küf, maya, mantar ve spor gibi hem üretime hem de çevreye zarar veren tehlikelere yol açar.

Ülkemiz, meyve ve sebze üretiminde dünyanın ilk beş ülkesi arasında yer almakla birlikte üretim ve üretim sonrası kayıpları nedeniyle tüketicinin sofrasında çok gerilerde kalmaktadır. Kullanımı oldukça kolay olan Ar-Dez Sniper; gıda alanında en büyük yardımcınız olarak küf ve sporlarını ortadan kaldırmakla kalmayacak, tekrar oluşmalarını da engelleyecektir.

İşyerinde temizlik ve dezenfeksiyon işlemi yapılırken, Sağlık Bakanlığı tarafından kullanımına izin verilmiş, gıda sanayine uygun deterjan, kimyasal ve/veya dezenfektanlar kullanılmalıdır. Ar-Dez Sniper T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’ndan ürün tipi 4  (Gıda Alanlarında Kullanılan Biyosidal Ürünler) dahil olmak üzere Biyosidal ürün ruhsatnamesi olan dezenfektandır. Kalıntı bırakmaz. Durulama gerektirmez.

Mayalar, doğada toprak, hava, su ve organik kalıntılar üzerinde yaygın olarak bulunan canlılardır. Gıdalarda bozulmalara ve gıda kaynaklı hastalıklara neden olurlar.

Gıda üretim safhalarında oluşabilecek tehlikelerin tespit edilerek önlenmesi, ortadan kaldırılması yada kabul edilebilir seviyelere indirilmesi amacıyla Ar-Dez Sniper kullanımı idealdir.

 • Bakteri, küf ve maya, parazit veya virüs bulaşısı ve canlılığını sürdürmesi
 • Bakteri, küf ve mayanın üremesi
 • Bakteri ve küf toksinlerinin oluşması
 • Çapraz bulaşma

Ar-Dez Sniper yardımıyla ürünlerinizin nem miktarlarını depolama açısından uygun seviyelere düşürebilir, güvenle ve daha uzun  depolanmasını sağlayabilirsiniz. Ürünlerin hijyenik bir şekilde paketlenmesi raf ömrü açısından önemlidir. Özellikle bakteri, mantar ve maya gibi bazı mikroorganizmalar üretim sırasında ürünlere bulaşıp ürün kalitesini düşürürler ve raf ömrünü kısaltırlar. Paketlemenin yapıldığı ortamda ve ambalaj malzemelerinin dezenfekte edilmesinde de Ar-Dez Sniper kullanabilirsiniz.  Süt imalathanelerindeki cendereleri diğer kimyasallar ile temzilemek, cendere bezlerine ciddi zararlar verir ve kalıntı bırakır. Cendereleri Ar-Dez Sniper ile dezenfekte edebilirsiniz.

 1. Gıda ve gıda katkı maddeleri ile temasta olan tüm araç gereç, malzeme alet, ekipman ve ambalajlar,
 2. Üretim bantları, parkları
 3. Atık sistemleri
 4. Ambalajlamada kullanılan tüm araç gereçler (şişe, kapak..vs)
 5. Tüm hazırlama ve üretim alanları ve bu alanlarda kullanılan her türlü üretim ekipmanları
 6. Personelin bulunduğu ortam
 7. Havalandırma sistemleri
 8. İş yerindeki sosyal tesis, tuvalet, mutfak, yaşam alanları
© 2020 AR-DEZ SNIPER | Web TasarımE2