fbpx
trarendeitrues

Kamu ve Kamuya Ait İşletmeler

Kamu binalarında mikrobiyal tehditlere karşı savaş açıyoruz.

Çevre Biliminde Bir Atılım; Ar-Dez Sniper

İbadethaneler

Sosyal Hizmet Binaları

Çocuk esirgeme kurumları

Huzurevleri

Sinema, tiyatro, sergi, müze, kütüphane, milli saraylar, avm ler

Okullar

Devlete ait tüm kamu kuruluşları (Örn: Belediyeler, Ulaşım araçları)

Ar-Dez Sniper ile tüm halkı ve çalışanları mikrobiyal tehditler ve salgınlar için koruma altına alın !!

Salgın Enfeksiyon hastalıkları, günümüzde  en sık duyduğumuz ve mutasyona uğrayan mikroorganizmaların değişik türlerde ve isimlerde her yıl yeni bir hastalık ve bulaşı riski çeşidi ile karşımıza çıktığını görmekte ve yaşamaktayız. Hepimizin bildiği gibi, farklı mevsimlerde kuş gribi (avian influenza), domuz gribi (H1N1), gibi farklı isimlerle tanışıyoruz. Enfeksiyon uzmanlarımız 2015 demeçlerinde ‘’Avrupa grip salgınıyla boğuşurken, Türkiye ise soğuk algınlığının tetiklediği viral enfeksiyonun pençesinde. “Antibiyotikler bile faydasız” ifadelerinde hem fikir olmuşlardır.

Günümüzde, özellikle şehir yaşamının getirdiği zorunluluklardan dolayı, zamanımızın önemli bir kısmını; alışveriş merkezleri, plazalar, oteller, okullar, sinemalar,toplu ulaşım araçları gibi kapalı ve kalabalık ortamlarda geçiriyoruz.Aynı zamanda küresel ısınma, ekolojik dengenin bozulması, insan popülasyonun artması, gibi nedenler ile bünyelerimizin çok değişik türlerde mikroplara, yoğun bir şekilde maruz kalmasına sebep olmaktadır. Üstelik bu mikropları, sevdiklerimize, belki de bünyeleri çok hassas olan çocuklarımıza ve yaşlılarımıza ve birlikte yaşadığımız evlerimize taşıyoruz. Bunun dışında; ekonominin  yeni, hızlı ve konforlu ulaşım olanaklarının ortaya çıkması (uçaklar, hızlı trenler,metrolar, metrobüsler vb.) gibi nedenlerle insanlar çok daha sık seyahat ediyorlar. Bu durumun kaçınılmaz bir sonucu olarak, son yıllarda görülen salgın hastalıklar, dünya çapında hızla yayılmaktadır.

  • Toplu yaşam alanlarında farkında olmadığımız ama bizleri rahatsız eden bir takım akut rahatsızlıklarla karşı karşıya geliyoruz;
  • Baş ağrısı
  • Göz, burun, boğaz tahrişi
  • Kuru öksürük
  • Kuru ve kaşıntılı cilt
  • Baş dönmesi
  • Mide bulantısı
  • Konsantrasyon güçlüğü
  • Aşırı yorgunluk

Belirtileri eminim ki hepimizin yaşadığı ve nedenini bilmediğimiz sorunlardır. Ve maalesef globalleşen dünyada karşımıza çıkan ve canlı sağlığını tehdit eden değişik türden zararlı mikroorganizmalara karşı  antibiyotiklerin bile etkisiz kaldığı, yaşadığımız bu çağda dezenfeksiyon ve dezenfektan kelimeleri ile sık karşılaşmamıza neden olmuştur.

Tüm dünyada ve gelişmiş ülkelerde enfeksiyon hastalıkları özellikle ölüm nedenleri içinde ilk sıralarda yer alır. Yaşlanan nüfusun artışı, büyük şehirlerin kalabalıklaşması, küresel iklim değişiklikleri, uluslararası seyahatlerin artışı ve protez uygulamalarında artışlar, antibiyotiklere dirençli mikropların artışı, hastanelerde tedavi gören hastaların yaş ortalamalarının ve invaziv özellikteki girişimlerin çeşitliliğinin artması, hastaların yaşam sürelerinin uzaması ve immün yetmezliği olan hasta sayısının artması gibi birçok neden den dolayı günümüzde enfeksiyon ve salgın hastalıklarının sıklığı ve değişkenliği enfeksiyon hastalıkları uzmanlarımızın üzerine düşen sorumluluk ve hizmet yükünü oldukça artırmıştır.

Giderek, zararlı mikroorganizmalarla savaşmak  ve yaşadığımız alanlarda uygun ve düzenli dezenfeksiyon ile hastalık ve bulaşı riskini en aza indirgemek için kaliteli ve sağlıklı hava ortamı yaratmak bir zorunluluk halini almıştır.

*Temiz olabiliriz ama Hijyen MİYİZ?

*Zehirli kimyasal içeren temizlik maddeleri ile bulunduğumuz ortamı temizlemek veya ellerimizi yıkamak mikropsuz bir hava sahası için yeterli mi? Ya da şu ana kadar yeterli oldu mu?

*Temizlik yapmakla, ellerimizi yıkmakla veya maske eldiven kullanmakla yıllardır ne kadar korunabildik?

*Ya da geleneksel , yıllardır bildiğimiz dezenfektanlar, çok akıllı ve sürekli mutasyona uğrayan zararlı mikroorganizmalara karşı ne kadar etkili olmaktadır?

Bu durum, yeni nesil dezenfektan üretimi için,  dezenfektan üretim sektörünü harekete geçirmiştir. Sisleme, spreyleme, silme yöntemleri ile uygulama yapın. Tüm mikrobiyal tehditlere son verin!

© 2020 AR-DEZ SNIPER | Web TasarımE2