SNIPER TEKNOLOJİSİ

Özel formülü ve farklı üretim teknolojisi sayesinde SNIPER®, klordioksitin gücünü, etkisini ve çok yönlülüğünü tamamen güvenle ve uzun raf ömrüyle kullanır. SNIPER®’ın özel hareketi başlangıçta kökünden mikroorganizmalara veya uçucu organik bileşenlere 2.000 ppm’lik hacimsel bir teması ile hızını arttırır. Bu etkileşim gerçekleştiğinde, SNIPER® klordioksitteki mikro patlama ile hedef organizmanın ya da molekülün fiziksel tahribatını sağlamış olur. Bu sonuç gerçekleşir gerçekleşmez, SNIPER® kalan potansiyelini gelecek tehditlerle başa çıkmak için devam ettirmek üzere derhal bu reaktif süreci sonlandırır.

SNIPER teknolojisinin bu özel fonksiyonu, kullanılan klor dioksitin hiçbir şekilde sağlık riski veya fiziksel tehlike teşkil etmeyeceğini garantiler. SNIPER hedefini mekanik bir hareketle yok eder diğer bir deyişle hayati yapısal bileşenlerini moleküler düzeyde fiziksel olarak parçalara ayırır. Bu iki açıdan önemlidir, birincisi hiçbir organizma tekrar çoğalamaz ya da bileşenlerine ayrıldıktan sonra fonksiyon gösteremez, ikincisi toksin içeren geleneksel dezenfektanların aksine hiçbir organizma SNIPER’ın hareketine karşı bağışıklık geliştiremez ve herhangi bir evrimsel ya da kazanılmış bir savunma gösteremez. SNIPER’ın toksin içeren gazları oksitleme,kokuları giderme ve biyolojik atıkları etkisiz hale getirme becerisi sayesinde bir çok ticari işletme için de idealdir.

Organik maddelerin yanında klorlanmış moleküller oluşturmaz ve çok geniş bir PH aralığında etkilidir.
Klor ve klor dioksit adlarında “klor” kelimesini paylaşsalar da,kimyaları birbirinden oldukça farklıdır.Klorun aksine klor dioksit klorlamaz. Oksidasyon yoluyla çalışır ve bakterilerin hücre duvarlarının içine nüfuz edip organizmaları yok etmek için hücrenin stoplazması içinde ki yaşamsal amino asitlerle reaksiyona girer. Klorun aksine,klor dioksit trihalometanlar (THM) veya dioksin üretmez;kullanımı kolaydır ve uzun süre saklanabilir; bakteri, virüs, küf ve mantar gibi çok çeşitli organizmaları yok eder; kokuları oksitler/giderir.

SNIPER’ın hedefi virüs, bakteri, mantar, maya ya da VOC olsa da,alanında tutarlı sonuçlar doğurduğuna güvenebilirsiniz. SNIPER hedefini daima yok edecektir. SNIPER en titiz ve zorlu uygulamalarda kullanılabilir. Malezya’da  Uluslar arası bir kök hücre araştırma laboratuarı, ekipmanları ve laboratuar alanını temizlemek ve dezenfekte etmek için SNIPER’ı kullandı. Bu gibi dezenfeksiyon uygulamaları Malezya’dan Yeni Zelanda’ ya,  Avustralya’dan İsrail’e kadar gerçekleşmekte. SNIPER  tutarlı, güvenilir ve en önemlisi de öngörülebilir sonuçlar doğurduğu defalarca ispatlanmıştır.